top of page

“Ergenlik dönemimde de böyle bir anda kilo aldım, kiloyla olan kavgam sıkıntım o zaman başladı.”

“Bir süre sonra annemle aynı parayı almaya başladım, daha lise bitmemiş daha üniversite zamanı gelmemiş…”

“O zamanlar yirmi küsür yaşlarındayım kendi başıma yaşıyorum, kendi arabamı almışım kendi giderlerimi karşılayabiliyorum, tatlı bir hayatım var.”

“Kendimi kilo vermişken iyi hissediyorum kilo almışken hiç giyinmek bile istemiyorum”

“İlk büyük kilomu o zaman verdim ben, yaklaşık 34-35 kilo verdim o zaman kendi kendime, kimseyle görüşmedim hiç sosyalleşmedim ”

“Bütün arkadaşlarım da akranlarımda evlenmeye başlamıştı, benimde dedim herhalde zamanım geldi beni de başka isteyen de yok bu var işte hazır, hani evleneyim.”

“Benim de bu sert duruşum bir erkeğin karşısında fazla geliyor o da hep bundan rahatsız oldu.”

“Çok kilo aldığım bir dönem bu kendimi de suçluyorum çok kilo aldım beni beğenmiyor.”

“O yalan olmadığını benim paronayak olduğumu söylüyor birşey yok sen sürekli işkilleniyorsun (…) böyle paronayak histerik kadın durumunda hissettirdi kendimi bana ”

“Evlilik artık bir yüktü onun bittiği çok iyi oldu.”

“42 yaşımda kilo vermeye karar verdim 43 yaşıma geldiğimde 44 kilo vermiştim ”

“O ışığını kaybetmiş insandan parıldayan bir kadına dönüşmeye başladım, bu durum tabi çok hoş bir şeydi küllerimden doğmak”

“Bir şey lazım çünkü hayatta, normal rutinin dışında, çocuk, eş, arkadaş dışında seni hayata bağlayan bir amaç, bir şey lazım.”

“Bu sene üniversiteye yazılacağım tekrar, iki yıllık aşçılık okuyacağım ve ondan sonra dikey geçişle diyetisyenliğe geçiş yapabiliyorsun. ”

Ses Kaydı

00:00 / 01:04

Deşifre

Fotoğraflar

Görüşme Notu

Görüşme 30 Ağustos 2020 tarihinde zoom aracılığıyla yapıldı. Bir türlü azalmayan sıcaklar ve nem çalışmamı neredeyse olanaksız kılıyor ama Pazar günü yaptığım bu görüşme içeriden gelen çocukların gürültüsüne ve sıcağa rağmen benim için oldukça zevkli geçti. 

 

Görüşmecim 46 yaşında Almanya doğumlu. Erken yaşta babası ile annesi ayrılıyor. Çok erken yaşta ayaklarının üzerinde durmaya başlamış, tasarımcı, boşanmış ve bir kız çocuğu var. Bir azim hikayesi aslında görüşmenin ana aksı kilo problemi ve bu sorunun kendisine getirdiği yeni hayat oldu. Daha önce defalarca kilo alıp vermis fakat 3 sene önce verdiği 44 kilodan sonra hayatını, yaşama biçimini ve yaptığı işi değiştirmiş. Arka arkaya aldığı bir çok eğitimden sonra sağlıklı yaşam koçu olarak çalışmaya başlamış ve kendi şirketini kurmuş. “O ışığını kaybetmiş insandan parıldayan bir kadına dönüşmeye başladım, bu durum tabi çok hoş bir şeydi, küllerimden doğmak…” diye özetliyor geldiği durumu.

Anahtar Kelime / Tag / Index

Bu görüşmeyi referans vermek için DOI

  • YouTube
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
bottom of page