top of page

“Yani asıl hayat o zaman başladı, 33 yaşında, pembe bulutların üzerinden indim mi diyelim, çok pembe olmasa da çalışmaya hayatına o zaman başladım.”

“18 yıldır çocuklarımla bir yaşam mücadelesi, ayakta durma mücadelesi; çocuklarıma üniversite okuttum kendi çapımda olabildiği gelebildiği yere kadar gerekli mücadeleyi verdiğimi düşünüyorum.”

“Ben eşimi 18 yıldan sonra tanımaya başladım, memlekete geldikten sonra tanımaya başladım.”

“Ben benden üstekileri görmem, ben hep benden alttakilere bakarım, o insanlar ne koşullarda diye bakarım.”

“Eşit koşullarda ilerlemekten yanayım.”

“Ben iki tane babalı babasız çocuk büyüttüm.”

“80 dönemli dönemin gençleriyiz, o dönemden bu döneme eleştirdiğimiz, beğenmediğimiz, sistemsel devletin yapması gerekenleri söylüyor görüyorduk; vallahi rahmet okuttular.”

“Köyden gelenler köyüyle birlikte gelip, köyünü burada yaşıyor.”

Ses Kaydı

00:00 / 01:04

Deşifre

Fotoğraflar

Görüşme Notu

Ailesi, Maraş Pazarcıklı. 1964 Şubat ayında Gaziantep’te dünyaya geliyor. İlkokulu köyde, ortaokul ve liseyi Antep’te okuyor. Liseyi 1980 kargaşasında bitiremiyor. Baba iki eşli bu iki eşten 6 kız, 6 erkek 12 çocuklar. Kardeşlerin birbirlerine hep bağlı oldukları hep birlikte büyüdüklerini ama iki ayrı evin olduğunu söylüyor. Kendi evi şehirde. 

20 yaşında evleniyor, 21 yaşında anne oluyor, bir oğlu bir kızı var eşi asker olduğu için başka yerlerde dolanıyorlar. Bu farklı bölgelerde dolanırken en rahat ettiği yer Trakya olmuş hatta kendini orada bulduğunu düşünüyor. Sonra eşi işten ayrılınca Antep’e dönüyorlar.

Gaziantep’e yani memlekete döndüklerinde 33 yaşında çalışmaya başlıyor. Bu bir eşik oluyor hayatlarında. Bundan sonra eşiyle anlaşmazlıklar huzursuzluklar başlıyor. Eşinden ayrılıyor. 2005’te kendi şirketini kuruyor. 

Faal sosyal atak bir işkadını. 

Görüşmenin sonlarına doğru internet bağlantısında pek çok sorun yaşandı bu yüzden de görüşmeyi toparlamak zorunda kaldık.

Anahtar Kelime / Tag / Index

Bu görüşmeyi referans vermek için DOI

  • YouTube
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
bottom of page