top of page

“Beni var eden anılardı hepsi”

“Para ve karar alma mekanizmaları annemdeydi. Anaerkil bir aileydik aslında şiddeti hariç tutarsak. Evde yüksek derecede şiddet vardı”

“Bu üçlü böyle devam ederken, ben okuyordum”

“Çocukken 4,5 yaşındayken abukat olmak istiyorum dermişim diye anlatırlar aslında dansöz olmak istiyordum, ben içimde o dansözü ve avukatı hala taşıyorum”

“Çok odalı evlerim vardı benim, Lego ile yaptığım”

Ses Kaydı

00:00 / 01:04

Deşifre

Fotoğraflar

Görüşme Notu

8 Aralık 1986 yılında soğuk bir Ankara kışında ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya geliyor. Bürokrat bir baba ve öğretmen bir annenin çocuğu. Bir abisi var. Bütün çocukluğu boyunca üniversite için İstanbul’a gidene kadar bir lojmanda, sitede geçiyor Ankara hikayesi.

Ev şiddet yüklü ve bir o kadar sevgi yüklü hem herkes yaralı hem herkes sorun oysa bütün bunlar olurken okuyor. Erken yaşta biraz hem çekirdek hem de geniş ailenin sorumluluğunu almış ve devamlılığı sağlamış.

Büyürkenki süreci şöyle dönemseleştiriyor; babanın anneye şiddet dönemi, annenin alkolizmi, abinin belalı saltanat dönemi.

Erken baba kaybı abinin yurtdışına gidişi, ardından amcanın ve dayının kaybı ve bütün bu kayıpların sorumluluklarını üstüne almış. 

 

Tiyatro ve arkadaşları hep sağaltıcı ve can katıcı olmuş.

Arada biraz gözlerimiz doldu, boğazımız düğümlendi, arada da güldük.

Görüşme Tül Akbal Süalp tarafından, 20.05.2020 tarihinde yapılmıştır.

Anahtar Kelime / Tag / Index

Bu görüşmeyi referans vermek için DOI

  • YouTube
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
bottom of page